تبلیغات
پایگاه اطلاع رسانی کربلایی حیدر عیسایی - زیارت نکنید بهتر است!
پایگاه اطلاع رسانی کربلایی حیدر عیسایی
نه شرقی نه غربی حكومت علوی

زیارت نکنید بهتر است!
امام صادق(علیه السلام) به مفضل فرمودند: زیارت کنید امام حسین(علیه السلام) را بهتر از آن است که زیارت نکنید و زیارت نکنید بهتر از آن است که زیارت کنید. مفضل گفت: پشت مرا شکستی! (کنایه از سنگینی و دشواری فهم سخن امام(علیه السلام)) حضرت فرمودند: والله اگر به زیارت قبر پدران خود بروید اندوهگین و غمناک می روید و به زیارت آن حضرت که می روید سفره ها با خود می برید بلکه باید ژولیده موی و گردآلود بروید.
توجه به این موضوع و همراه نداشتن توشه های آنچنانی در سفر کربلا تا جایی مهم است که به فرموده حضرت(علیه السلام) اگر سفر کربلا نروید بهتر از آن است که به وضعی به آنجا برسید که شایسته اوضاع و احوال وادی کربلا نیست! زیرا پوشیده و پنهان نیست که هدف در زیارت معنوی کربلا شناخت و عرض ادب به حضور امام حسین(علیه السلام) است و نیز احترام به مقام شامخ شهدا و امام (علیه السلام). از این رو رعایت احوال مناسب برای نیل به درک معنوی صحیح بدون تردید لازم و واجب است و اگر این گونه نباشد چه بهتر که رنج سفر را بر خود هموار نکنیم، زیرا ناخواسته دست خالی و چه بسا زیان دیده و خسران کرده بازمی گردیم!


زینبیونبرچسب ها: زیارت نکنید بهتر است!، زیارت نکنید بهتر است، زیارت نکنید، زیارت، زیارت نکنید بهتر است!!!، زیارت نکنید بهتر است!!!!!، زیارت نکنید بهتر است!!!!؟،
نوشته شده در تاریخ دوشنبه 16 شهریور 1394 توسط حسین شرعیاتی

قالب وبلاگ

Online User